TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apolinarego, Miły, Róży 23 Sierpnia 2019, 07:40
Dziś 16°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

Panama 2019: droga krzyżowa z udziałem Papieża Franciszka

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 15:54 26.01.2019

Kolejny dzień Światowych Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Papieża Franciszka i młodzieży z całego świata. 

Angelika Sowa w następujących słowach opisuje to, co może przeżywać w Panamie wraz z młodzieżą z naszej diecezji:

# piątek

Dzisiejszy dzień, jak przez cały tydzień, rozpoczęliśmy katechezą i Mszą Św. Wybraliśmy się także do Omar Parku gdzie znajdowało się centrum powołaniowe i pole konfesjonałów. Każdy mógł przyjść tam i wrócić do Pana. Dużą trudnością było przybycie na miejsce drogi krzyżowej. Jednak nie z takimi problemami już zdarzyło nam się zmierzyć. Droga krzyżowa miała inny wymiar niż ten do którego przyzwyczailiśmy się w Polsce. Stacje drogi krzyżowej różnią się od tych w naszym kraju. Każda stacja uzupełniona była rozważaniem. Tą drogę mogliśmy przejść razem z Jezusem w obecnościo Piotra naszych czasów. 

Ojciec Św. skierował do nas słowa: "Droga krzyżowa Twojego Syna trwa nadal w młodych o ściśniętych twarzach, którzy utracili zdolność marzenia, tworzenia i wymyślania jutra, a którzy „idą na emeryturę” z bólem rezygnacji i konformizmu, będącym jednym z najbardziej zażywanych narkotyków w naszych czasach. "

Zwrócił uwagę na to, że czasami nie jesteśmy czuli na innych ludzi, na krzywdę dziejącą się w ich życiu. Zadaję pytanie: „ A my, Panie, co robimy?”. Ukazuje postać Jezusa cierpiącego w innych ludziach.
"A my, Ojcze miłosierdzia, czy pocieszamy i towarzyszymy Panu, bezbronnemu i cierpiącemu, w najmniejszych i najbardziej opuszczonych? Czy pomagamy Mu dźwigać ciężar krzyża, jak Cyrenejczyk, stając się budowniczymi pokoju, twórcami przymierzy, zaczynami braterstwa?”

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Jopek&Angelika Sowa

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła