TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kornela, Lizy, Stanisława 08 Maja 2021, 21:59
Dziś 5°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

Pielgrzymka złotych i srebrnych jubilatów do sanktuarium św. Józefa

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 08:17 13.09.2020

Małżonkowie obchodzący 25. i 50. rocznicę ślubu odnowili przyrzeczenia małżeńskie w obecności bpa Łukasza Buzuna, który przewodniczył mszy św. w intencji jubilatów w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Małżonków i pielgrzymów powitał ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, wskazując na obraz Świętej Rodziny, podkreślał, że małżonkowie powinni czerpać przykład z Matki Bożej i św. Józefa, którzy tworzyli dom dla Jezusa.

Akcentował, że rodzina jest oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny. – W czasach współczesnych jest duży atak na rodzinę. Niektórzy chcą małżeństwo poustawiać po swojemu, poza Bogiem – stwierdził celebrans.

Przekonywał, że miłość małżonków jest odbiciem miłości Boga do człowieka.

Zachęcał małżonków do odnawiania przyrzeczeń. - Przyrzeczenia małżeńskie są płaszczyzną naszej modlitwy, stawaniem przed Bogiem. Należy czerpać z sakramentu małżeństwa, bo tam jest łaska, która wewnętrznie oczyszcza i usprawnia – powiedział kaznodzieja.

Prosił też małżonków, aby swój dom budowali na fundamencie, którym jest Jezus. - Dom życia małżeńskiego, który budujemy, opierajmy na słowie Bożym. Fundament domu jest ważny, bo przyjdą burze, nawałnice, a z Bogiem to wszystko małżonkowie pokonają. Skałą jest odniesienie do Chrystusa, bliskość z Nim – zaznaczył bp Buzun.

Po komunii św. bp Łukasz Buzun zawierzył św. Józefowi małżeństwa i rodziny.

Wszyscy jubilaci otrzymali od biskupa wizerunek Świętej Rodziny z modlitwą małżonków.

Tekst: KAI
Zdjęcia: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła