TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gagrieli, Liwii, Leonarda 27 Lutego 2021, 07:08
Dziś 3°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Pierwsza rocznica wyniesienia do godności Bazyliki Mniejszej kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:09 21.06.2020

W domu nazaretańskim Bóg był na pierwszym miejscu  - mówił ks. prał. Jacek Plota, Kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu na Mszy Świętej sprawowanej w pierwsza rocznicę wyniesienia do godności Bazyliki Mniejszej kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.  

Uroczysta suma rozpoczęła się o godz. 11:45 od przekazania przez Krotoszyńską Izbę Rzemieślniczą ufundowanego dzwonu „św. Józef”, który poświęcił główny celebrans.

Eucharystia sprawowana była w intencji Rzemieślników Ziemi Krotoszyńskiej oraz w intencji dziękczynnej za nadany tytuł Bazyliki.

W homilii ks. prał. Jacek Plota wskazywał na św. Józefa i aktualność Jego patronatu. Kaznodzieja odniósł się także to aktu zawierzenia naszego narodu oraz Kościoła w Polsce, który będzie miał miejsce w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Po Komunii św. słowa podziękowania i wdzięczności wypowiedział proboszcz parafii ks. prał. Aleksander Gendera. Przed błogosławieństwem ks. prałat Jacek Plota odczytał akt zawierzenia krotoszyńskich rzemieślników św. Józefowi.

W uroczystościach wzięli udział parafianie, mieszkańcy Krotoszyna, rzemieślnicy, przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych na czele z posłem Janem Mosińskim oraz zaproszeni goście.

Gratulujemy pięknej uroczystości i życzymy duchowego oraz materialnego wzrostu całej wspólnoty parafialnej.

Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła