TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2021, 00:14
Dziś 16°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Powakacyjna pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 17:49 04.09.2021

Był czas pięknych przeżyć, czas pięknej modlitwy – Jezus wszędzie jest z nami. Mamy nadzieję, że również teraz, gdy ruszamy do kolejnego roku formacyjnego – mówił biskup Damian Bryl podczas Eucharystii, będącej zwieńczeniem powakacyjnej pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. Msza św. została odprawiona w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Czarnymlesie.

Po liturgicznym pozdrowieniu do zgromadzonych w świątyni wiernych zwrócił się Pasterz Kościoła Kaliskiego – bp Damian Bryl:

Pierwszą kwestią, o której w swej homilii wspomniał bp Damian Bryl, były odbyte przez oazowiczów wakacyjne rekolekcje, a właściwie ich wpływ na życie Kościoła:

Ordynariusz diecezji kaliskiej, odnosząc się do słów Ewangelii, przytoczył specyfikę grupy, jaką byli faryzeusze. Na jej przykładzie ukazał niebezpieczeństwo, które czyha na ludzi wierzących:

Bp Damian Bryl powrócił wspomnieniami do czasów, gdy wykładał w seminaryjnych murach. Wówczas jeden z jego wychowanków uprawiał triatlon. Jak się okazuje, ta dziedzina sportu doskonale obrazuje różne sytuacje w życiu człowieka wiary:

Kończąc homilię, Pasterz Kościoła Kaliskiego zwrócił się do przedstawicieli wspólnot oazowych diecezji kaliskiej:

Przed zakończeniem Eucharystii Katarzyna Dudka-Kania – przedstawicielka pary diecezjalnej Domowego Kościoła – wypowiedziała w kierunku bpa Damiana Bryla słowa podziękowań:

Powakacyjne spotkanie Ruchu Światło-Życie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty. Następnym punktem, w oczekiwaniu na Mszę św., były prezentacje i świadectwa oazowiczów. Najważniejszym elementem w programie dnia była Eucharystia, której przewodniczył bp Damian Bryl, a koncelebrę sprawowali: ks. Daniel Zarębski - Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie oraz ks. Michał Pacyna - Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła.

W murach kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Czarnymlesie zgromadzili się również kapłani, związani z wspólnotami oazowymi diecezji kaliskiej, m.in. ks. Tomasz Kaczmarek – nowy Moderator Ruchu Światło-Życie Rejonu Południowego, ks. Jarosław Dębiński – były Moderator Ruchu Światło-Życie Rejonu Południowego, czy też ks. Jerzy Salamon - Moderator Ruchu Światło-Życie Rejonu Kalisz. Po Mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się na agapę.

Audio, tekst i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła