TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Emmy, Flory, Romana 24 Listopada 2020, 04:26
Dziś 3°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Pozdrowienia od ks. Łukasza WIĘCŁAWA z Ekwadoru

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 17:23 30.10.2020

DRODZY PRZYJACIELE MISJI DIECEZJI KALISKIEJ!

Po wielu problemach związanych z epidemią, udało nam się w końcu zrealizować bardzo ważny dla naszej parafii projekt… Otóż zakupiliśmy nowe auto do pracy pastoralnej, także dzięki wszystkim ludziom dobrej woli z Diecezji Kaliskiej. Dzięki Miva Polska, dzięki Diecezji Kaliskiej i sprzedając stare auto, udało się kupić nowe. Dla mojej parafii to bardzo ważna zmiana, bo już widać, że płacimy za paliwo dwa razy mniej niż przedtem. Ponadto auto służy także do przewozu wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych na remonty, no i przede wszystkim mogę „zapakować” więcej ludzi w drodze na Msze i spotkania.

Obsługuję dwie sąsiadujące ze sobą parafie – dwa kościoły, a oprócz tego 42 kaplice na małych wioseczkach, gdzie odprawiam Msze święte raz w miesiącu. Tutaj nie ma dróg asfaltowych – jedyna droga asfaltowa to ta, która łączy oba kościoły parafialne (mniej więcej godzina jazdy samochodem). Reszta to drogi polne, przez które w zimie (tzn. w porze deszczowej) raczej nie ma przejazdu – pozostaje koń albo spacer pieszo. Cała parafia to obszary wiejskie, ludność uboga. Często ubóstwo jest bardzo widoczne, aż trudno uwierzyć, że to możliwe w XXI wieku. Oprócz tych 42 wiosek z kaplicami, jest jeszcze parę osad, które nie mają kapliczki, a domy są rozstrzelone na takie odległości, że można się zgubić.

Ze względu na brak dróg, na klimat (wieczne, upalne lato), na biedę, na odległości jakie trzeba pokonywać każdego dnia, aby dotrzeć do wiosek z Ewangelią – potrzebowaliśmy bardzo tego auta. Dlatego pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierają misje, szczególnie tym z diecezji kaliskiej. Mam świadomość, że ten rok dla większości z nas jest bardzo trudny, dlatego tym bardziej Wam dziękuje – BÓG ZAPŁAĆ!!!

Przesyłam gorące pozdrowienia z Ekwadoru dla Wszystkich!

Szczęść Boże!

Ks. Łukasz Więcław

Noboa, Ekwador

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła