TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Emmy, Flory, Romana 24 Listopada 2020, 05:25
Dziś 3°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Premiera filmu Michała Kondrata „Czyściec”

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:16 23.10.2020

Od dziś w kinach premiera najnowszego filmu Michała Kondrata „Czyściec”. Reżyser jest autorem takich obrazów jak „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, co czeka nas po śmierci.

W filmie przypomniani zostali najbardziej znani mistycy m.in. święta Faustyna Kowalska, święty Stanisław Papczyński, święty Ojciec Pio oraz Fulla Horak. Reżyser filmu „Czyściec” Michał Kondrat podkreśla, że czyściec jest Bożym Miłosierdziem.
Film na pewno nam przypomni i w uporządkowany sposób pokaże, czym jest czyściec, który najczęściej jest przestrzenią niezrozumiałą, może dlatego, że wyobrażamy go sobie bardziej jako miejsce, a nie stan potrzebny, aby dusza się oczyściła i jako święta mogła zjednoczyć się z Bogiem, który też Jest Święty – wyjaśnia reżyser Michał Kondrat.

Przedstawieni w produkcji mistycy otrzymali łaskę bycia odwiedzanymi przez dusze czyśćcowe, oglądali sąd ostateczny, niebo, piekło oraz czyściec. Aktorka Małgorzata Kożuchowska, kreująca postać Fulli Horak wyjaśnia, że film opowiada drogę duszy do raju.
Film jest próbą opowiedzenia o tym, jak wygląda droga duszy po śmierci, do osiągnięcia wiecznej szczęśliwości – zaznacza Małgorzata Kożuchowska.

Salezjanin i duszpasterz akademicki, ksiądz Dominik Chmielewski podkreśla, że film porusza temat, o którym przestało się mówić.
Film wypełnia dzisiaj przestrzeń, o której nie się mówi w Kościele, a powinno się wrócić do mówienia o czyśćcu całym sercem. Do zgłębiania tajemnicy czyśćca. Chociażby na mocy tak niesamowitych doświadczeń świętych, mistyków, stygmatyków kościoła katolickiego. Czyściec to jest oczyszczenie się z tego, że kochaliśmy wszystko bardziej niż samego Boga – wyjaśnia ks. Dominik Chmielewski.

W produkcji zobaczymy również grono ekspertów zajmujących się tematyką czyśćcową, wybitnych międzynarodowych teologów oraz naukowców, od lat badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała.

Konsultantami filmu byli m.in. ojciec Marciano Moro, rektor Sanktuarium Notre-Dame de Montligeon, salezjanin Dominik Chmielewski, siostra Monika Chilicka, doktor Pasquale Bellanti, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii Wojciech Skóra oraz wyświęcony przez św. Jana Pawła II sekretarz Międzynarodowego Stowarzyszenia Grup Modlitwy Ojca Pio – ojciec Carlo Maria Laborde.

Film „Czyściec” od dziś na ekranach polskich kin.

Tekst za: IAR

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła