TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Felicji, Roberta, Sławy 24 Stycznia 2021, 06:42
Dziś 0°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Radiowe pożegnanie ks. Szymona Rybaka - DZIĘKUJEMY!

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:52 30.06.2020

Ta Msza św. jest naszym wspólnym dziękczynieniem. Dziękuję Panu Bogu za każdego z Was. Tę Eucharystię sprawuję w Waszych intencjach, modlę się także za Wasze rodziny. Polecam również wszystkie intencje naszych słuchaczy – mówił ks. Szymon Rybak, redaktor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, który w uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła podczas Mszy św. dziękował za swoją dwuletnią posługę w redakcji radia.

Eucharystię koncelebrował ks. Mateusz Puchała - Dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej Dom Józefa, który wygłosił homilię. Na zakończenie Mszy św., ks. Mateusz Puchała powiedział: – Dziękujemy za Twoją dwuletnią, pełną oddania posługę w naszym diecezjalnym radiu.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli pracownicy, wolontariusze Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, a także słuchacze rozgłośni, którzy łączyli się duchowo.

Tak ks. Szymona Rybaka zapamiętali i wspominają  pracownicy i wolontariusze naszego radia:

Prawdziwy przyjaciel, wierzący kapłan, który realizuje swoje powołanie w całej pełni. Bardzo dobry współpracownik; człowiek, któremu można ufać i powierzać swoje troski. Oddany zleconemu zadaniu do samego końca. Wielokrotnie mogłem się o tym przekonać – ks. Mateusz Puchała.

Kapłan o pięknym sercu, darzącym innych szczerością uśmiechu, refleksją, inteligentnym żartem. Zawsze znajduje czas na rozmowę o Bogu, człowieku i o tym, co w życiu ważne – Katarzyna Łakomiak.

Człowiek modlitwy, wrażliwy i oddany Panu Bogu i Kościołowi… Niech tak pozostanie... – Tomasz Klimowicz.

Wspaniały, serdeczny, zawsze uśmiechnięty. Nawet wtedy, jak miało się „zły dzień”, to wszystko ulegało zmianie, gdy spotykało się tę pozytywną istotę – Patrycja Antas.

Kapłan, bezkonfliktowy człowiek, świetny towarzysz na czas burz i sztormów, ale i na pogodę – Adam Szymański.

To człowiek, którego można scharakteryzować w dwóch słowach: pokora i skromność. Wszystko dopełnia miłość do drugiego człowieka – Małgorzata Puchalska.

Serdeczny, otwarty człowiek. Ciepły głos. Kapłan umiejący słuchać – Magdalena Śmigielska.

Gdy ks. Szymon miał wprowadzenie to zawsze trzeba było być przygotowanym na telefon od słuchaczy, którzy kazali podziękować za piękne i wzruszające słowa – Jakub Nowicki.

Zawsze uśmiechnięty, dający słowa pocieszenia, powtarzający „Jezus żyje” i ukazujący swoim życiem żywą i prawdziwą wiarę w Chrystusa – Zuzanna Szałek.

Niesamowicie uśmiechnięty, radosny człowiek, który potrafi głęboko ufać Panu Bogu – Szymon Kubiak.

Ks. Szymon to osoba z ogromnym pokładem ufności do Pana Boga, fundamentalnej dobroci dla innych ludzi i uśmiechu każdego dnia. Te wszystkie cechy pokazywały mi, że mogę pokonać swojego Goliata niezależnie od wielkości trudności – Monika Frydrychowicz.

Osoba spokoju, radosny wyraz twarzy, dobre i ciepłe usposobienie, gotowy do rozmowy i pomocy. Niech Bóg Mu błogosławi – Renata Błaszczyk z dziećmi.

Z ks. Szymonem „po drugiej stronie szyby” pierwszy raz realizowałem radiowy program. Było to wielkie przeżycie. Innym razem dziękując za dyżur przekształcił moje nazwisko. Powstała świetna anegdota – Dawid Kołda.

Decyzją Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, z dniem 1 lipca 2020 r. ks. Szymon Rybak zakończył posługę w Radiu Rodzina Diecezji Kaliskiej i został mianowany kapelenam Biskupa Kaliskiego oraz notariuszem w Kurii Diecezjalenej w Kaliszu.

Od 1 lipca 2020 r. redaktorem Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej mianowany został ks. Grzegorz Mączka, którego serdecznie witamy w naszej redakcji.

Zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła