TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 Lutego 2020, 20:51
Dziś 3°C
Jutro 8°C
Szukaj w serwisie

Rekolekcje Apostolatu Margaretka w WSD Kalisz

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 15:41 29.09.2019

Święcie Michale, Rafale i Gabrielu, módlcie się za nami - pod takim hasłem w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej w dniach 27-29 września 2019 roku odbywają się rekolekcje dla wspólnoty Apostolatu Margaretka.

Apostolat Margaretka to ruch osób modlących się za kapłanów i osoby zakonne. Cele tej modlitwy pozostają niezmiernie proste i wypływają z wzajemnej troski wiernych o kapłana, a kapłana o osoby powierzone jego duszpasterskiej opiece. Ten wspaniały dar modlitwy może być także najlepszym sposobem okazania wdzięczności za otrzymane dobro czy wsparcie udzielone przez duchowną osobę, wyrazem jedności wspólnoty w wierze, która pragnie się troszczyć o siebie wzajemnie.

Pomysłodawcą i organizatorem rekolekcji jest ks. dr Łukasz Pondel - ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej oraz diecezjalny asystent Wspólnoty Apostolatu Margaretka.

W program rekolekcji wpisywała się codzienna Eucharystia, konferencje tematyczne, różaniec biblijny, droga krzyżowa, skrutacja Słowa Bożego oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy owoców z przeżywanego czasu rekolekcji.

Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła