TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Emila, Neleny, Romy 22 Maja 2019, 10:07
Dziś 16°C
Jutro 13°C
Szukaj w serwisie

Rekolekcje kapłańskie w Ośrodku "Pascha" w Przedborowie

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 23.09.2018

W dniach od 17 do 20 września 2018 r. w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Pascha w Przedborowie odbyły Rekolekcje Kapłańskie, w których uczestniczyło 24 kapłanów.           

Rekolekcje prowadził ks. Krzysztof Kralka SAC. Rekolekcjonista jest dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, Moderatorem Generalnym Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca” (obecnie już ok. 8,5 tys. członków w kraju i za granicą). Ks. Krzysztof jest znanym formatorem prowadzącym ćwiczenia kapłanom i siostrom zakonnym oraz autorem wielu publikacji ewangelizacyjnych i formacyjnych. Na uwagę zasługują ponadto jego rekolekcje dla młodzieży głoszone w Wielkim Poście w Radio Maryja. Prowadzone przez niego msze, spotkania, modlitwy, a także głoszone kazania gromadzą rzesze ludzi.

Temat zaproponowany przez rekolekcjonistę brzmiał Jezus i Piotr – formacja „Skały”. W czasie konferencji ukazane zostały sceny biblijne, w których występuje św. Piotr w relacji do Jezusa, dzięki czemu rekolektanci mogli zobaczyć jego dojrzewanie do pasterzowania w Kościele. Pomimo porażek Apostoła, Jezus ukształtował go w swojej szkole i uczynił Skałą. Nauczania obfitowały w trafne odniesienia do współczesnego życia prezbiterów. W ostatnim dniu kapłanów przeżywających rekolekcje odwiedził ks. bp Łukasz Buzun, który przewodniczył Eucharystii kończącej ćwiczenia.

Z relacji i świadectw uczestników wynika, że kapłani przeżyli bardzo dobry czas skupienia i modlitwy w zaciszu przedborowskiego ośrodka.  Organizatorem wydarzenia był Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej przy współpracy Caritas Diecezjalnej za zgodą Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła