TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 Lutego 2020, 21:24
Dziś 3°C
Jutro 8°C
Szukaj w serwisie

Rodziny z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” modliły się u św. Józefa

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 20:18 28.09.2019

Ciągle musimy podejmować wychowywanie siebie do wiary, do relacji z Bogiem - mówił bp Łukasz Buzun w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu podczas XXIV Pielgrzymki Rodzin Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

W homilii celebrans wskazywał, że dojrzewanie w wierze dokonuje się na całej długości ludzkiego życia. - Nasza pierwsza myśl, kiedy rano budzimy się, powinna być ukierunkowana w relacji do Boga. Na naszej drodze musimy ciągle podejmować wychowywanie siebie do wiary, do relacji z Bogiem. Ciągle musimy wychowywać się w Kościele, który jest matką i wychowawczynią. Ta relacja z Bogiem powoduje, że życie człowieka jest piękne – stwierdził bp Buzun.

Zaznaczył, że elementem istotnym, który wychowuje człowieka do otwartości na Boże Słowo, na Boże światło jest pielgrzymka. – Pielgrzymka wzmacnia w nas strukturę wiary. Dzisiaj pielgrzymujemy do św. Józefa, który był wychowawcą Jezusa, Syna Bożego, został postawiony u Jego boku. Św. Józef był odbiciem Boga Ojca. Wraz ze św. Józefem bądźmy zawsze blisko Jezusa – mówił kaznodzieja.

Podkreślał, że ogromną rolę w wychowaniu odgrywają rodzice i dziadkowie. – Na pierwszej drodze wychowawczej są zawsze rodzice, jest tata, mama, babcia, dziadek. To jest dobro narodowe. Dzisiaj babcię i dziadka chce odsunąć się od wnuków na różne sposoby, bo właśnie te osoby uczą historii i wiary – akcentował biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, zwierzył patronowi członków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Bp Łukasz Buzun odmówił modlitwę o szybką beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Podczas Mszy św. zaśpiewał Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wraz z biskupem pomocniczym Łukaszem Buzunem modlili się: ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, duchowieństwo, siostry zakonne, Tomasz Nakielski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Marian Rybicki, przewodniczący zarządu kaliskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i pielgrzymi z całej Polski.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła