TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 Lutego 2020, 18:32
Dziś 5°C
Jutro 8°C
Szukaj w serwisie

Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 14:37 02.09.2019

Jeśli nie będziemy mieli w sercu Chrystusa, to co to wszystko znaczy? - mówił bp Łukasz Buzun w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej w czasie Mszy Świętej rozpoczynającej nowy rok szkolny i katechetyczny w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. W modlitwie udział wzięła również dyrekcja, nauczyciele wraz z wychowawcami i przede wszystkim młodzież.

Po Mszy św. w kaplicy seminaryjnej odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym ks. dr Adam Kraska - dyrektor ZST Diecezji Kaliskiej - oficjalnie powitał uczniów i nauczycieli placówki. Następnie ks. Jarosław Powąska wręczył ks. dr. Waldemarowi Graczykowi oraz pani mgr. Joannie Spiż akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycieli stopnia mianowania. Na zakończenie uroczystości dyrektor ZST Diecezji Kaliskiej przedstawił uczniom klas pierwszych ich nowych wychowawców, z którymi następnie udali się do wyznaczonych sal lekcyjnych.

W Zespole Szkół Technicznych w nowym roku szkolnym będzie uczyć się 420 uczniów, w tym 225 w 8 klasach pierwszych, z czego 4 klasy złożone z młodzieży po szkole podstawowej i 4 klasy składające się z absolwentów gimnazjum.

Młodzież będzie kształcić się w klasach o profilach: technik technologii drewna, technik mechatronik, technik informatyk oraz technik fotografii i multimediów. Oprócz języka angielskiego uczniowie będą uczyć się języków niemieckiego, włoskiego lub hiszpańskiego. Szkoła ma swój internat, w którym mieszkać będzie 70 osób.

Dyrektorem szkoły jest, jak już zostało wspomniane, ks. dr Adam Kraska, wicedyrektorem – Małgorzata Kasprzycka, a funkcję dyrektora internatu pełni ks. dr Waldemar Graczyk.

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i pogody ducha na najbliższy rok szkolny, aby Wasza praca przyniosła obfite plony.

Tekst i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła