TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2020, 13:55
Dziś 7°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Spektakl ,,Jestem z Tobą" - niezwykłe przesłanie o Bożym Miłosierdziu

Katarzyna Łakomiak Katarzyna Łakomiak 18:12 05.10.2019

,,Jestem z Tobą” – to spektakl oparty na „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny Kowalskiej i ,,Dzienniku" bł. ks. Michała Sopoćko.

To nie przypadek, że spektakl wystawiony został na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu właśnie we wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Opowiada on bowiem historię Sekretarki Miłosierdzia, wskazując na kolejne etapy jej życia, w świetle łączącej ją relacji z Jezusem Miłosiernym. Spektakl nakreśla również charakter niezwykłej przyjaźni łączącej Świętą i bł. ks. Michała Sopoćko.

W obsadzie spektaklu znaleźli się:

Św. Siostra Faustyna Kowalska - Magdalena Jaworska / bł. ks. Michał Sopoćko - Karol Górski / Głos Jezusa - Piotr Bondyra

Muzyka / Daria Grzegorz / Reżyseria - Adam Woronowicz

Pomysłodawcy spektaklu snują przed widzem „historię młodej dziewczyny, która zostawiła za sobą całe dotychczasowe życie, aby pójść za głosem, który słyszy we własnej duszy. Wchodzi na drogę, na której poznaje Kogoś niezwykłego. Kogoś, kogo pokocha bez granic”. To niezwykła opowieść o miłości Boga do człowieka, o Jego pragnieniu obecności w życiu każdego z nas - szczególnie w tych najtrudniejszych momentach. To odkrywanie, że Bóg jest - że jest z nami zawsze.

Pokaz spektaklu zrealizowano na zaproszenie Sióstr z kaliskiego Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Więcej na temat samego spektaklu - o jego przesłaniu i o postaci św. Siostry Faustyny, usłyszymy już wkrótce na antenie naszego radia w wywiadzie z aktorami - Magdaleną Jaworską i Karolem Górskim.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Łakomiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła