TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aureli, Kamila, Kleofasa 25 Września 2021, 13:47
Dziś 20°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Spotkanie Diecezjalnego Zarządu Akcji Katolickiej z parafialnymi oddziałami

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 14:07 09.03.2019

Dziś w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej odbyło się spotkanie Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej z przedstawicielami i odpowiedzialnymi za oddziały parafialne Akcji Katolickiej naszej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Świętej w kaplicy seminaryjnej. Modlitwie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. kan. dr Sławomir Kęszka Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej. Na początku ks. Sławomir wprowadził w przeżywane wydarzenie.

W homilii kaznodzieja zwrócił uwagę na Ewangelię w której mowa o powołaniu Lewiego. Wskazał na Boga, który wybiera i powołuje człowieka.  Następnie ks. Sławomir zwrócił uwagę na patronów Akcji Katolickiej, którymi są: Najświętsza Maria Panna, Święty Józef i Święty Jan Paweł II.  

Na zakończenie Eucharystii do grona członków Akcji Katolickiej została włączona nowa członkini, której przekazano legitymację i odznakę członkowską.  

Po zakończonej Eucharystii w sali konferencyjnej, odbyło się spotkanie robocze wszystkich zgromadzonych na modlitwie. W tej części spotkania wziął udział Biskup Kaliski Edward Janiak, który na zakończenie zabrał głos, wyrażając wdzięczność wszystkim za miłość i troskę do Kościół.  

Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła