TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Juliusza, Lubosława, Wiktoryny 12 Kwietnia 2021, 08:34
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Szukaj w serwisie

Transmisja Mszy św. z radiowej kaplicy - Niedziela Dobrego Pasterza

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 07:36 04.05.2020

Prośmy, aby kapłańskie dłonie mogły nas ciągle rozgrzeszać, błogosławić nam i nieść do nieba – mówił ks. dr Waldemar Graczyk, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Na początku Mszy św. ks. Mateusz Puchała odwołując się do przeżywanej Niedzieli Dobrego Pasterza prosił o modlitwę w intencji nowych powołań do kapłaństwa. – Chcemy modlić się o nowe, święte, charyzmatyczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Chcemy omadlać całą wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji polecając kleryków, którzy przygotowują się do Chrystusowego kapłaństwa. Polecamy księży moderatorów, przełożonych, ojców duchownych. Modlimy się za wszystkich kapłanów, aby swoje kapłaństwo przeżywali na wzór Jezusa Chrystusa – powiedział dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Prosił także wiernych łączących się za pośrednictwem radia i telewizji o modlitwę w intencji ustania epidemii. - Pragniemy modlić się o ustanie epidemii koronawirusa. Modlimy się za wszystkie osoby chore, zarażone, by jak najszybciej wróciły do pełni sił. Pragniemy także wspierać naszą modlitwą cały personel medyczny, służby sanitarne, wolontariuszy, ludzi dobrej woli, którzy niosą pomoc najbardziej potrzebującym – zaznaczył duchowny.

W homilii celebrans cytując papieża Benedykta XVI, który mówił, że „dłonie człowieka są narzędziem jego działania” wyraził wdzięczność ludziom niosącym pomoc w potrzebie. - Dzisiaj szczególnie dziękujemy za ręce lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia. Dziękujmy, że ich ręce niosą nam zdrowie, leczą nas i pielęgnują w chorobie. Dziękujmy za ręce sióstr i braci zakonnych, którzy narażając własne zdrowie i życie pospieszyli pomagać w domach pomocy społecznej, domach opieki, hospicjach. Spójrzmy dziś z wdzięcznością na wszystkie ręce świata niosące miłość, pokój i zgodę – podkreślał prefekt ds. studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

Zaznaczył, że przez ręce człowiek może uczynić wiele dobra, ale również wiele zła. - Ręce mogą trzymać kubek wody, który podaje się spragnionemu, ale mogą również trzymać broń, która rani i zabija. Możemy trzymać różaniec, przez który dotykamy matczynych rąk Maryi, ale można również w nich trzymać niegodziwie zarobiony pieniądz – zauważył kaznodzieja.

Zachęcał wiernych, aby modlili się za kapłanów. - Prośmy, aby nigdy nie zabrakło kapłańskich dłoni. Niech nasze ręce w Tygodniu Modlitwy o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego złożą się do modlitwy. Prośmy, aby kapłańskie ręce mogły zebrać obfity plon na życie wieczne. Prośmy, aby kapłańskie dłonie mogły nas ciągle rozgrzeszać, błogosławić nam i nieść do nieba – mówił diecezjalny referent ds. powołań.

Mszę św. z ks. dr. Waldemarem Graczykiem koncelebrowali: ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa” i ks. Szymon Rybak, redaktor radia.

W każdą niedzielę Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 transmitowana jest przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: Piotr Nowicki/Telewizja Internetowa "Dom Józefa"

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła