TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Izy, Rajmunda, Seweryna 08 Sierpnia 2020, 07:58
Dziś 24°C
Jutro 27°C
Szukaj w serwisie

Transmisja Mszy św. z radiowej kaplicy - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 08:24 06.04.2020

Historia zbawienia nie kończy się, ona trwa dalej, a my się w nią wpisujemy. Starajmy się w każdej sytuacji mówić Bogu tak - mówił bp Łukasz Buzun, który w Niedzielę Palmową przewodniczył Mszy św. w kaplicy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

W homilii duhowny podkreślał, że Jezus powinien być w centrum życia człowieka. – W męce i drodze krzyżowej Chrystus wypełnia zamiar Boży, aby nas zbawić, dlatego w naszym życiu Jezus powinien być zawsze na pierwszym miejscu – powiedział kaznodzieja.

Odwołał się do słów papieża Franciszka wypowiedzianych z okazji 35. Światowego Dnia Młodzieży, który na przykładzie wskrzeszenia młodzieńca z Nain zachęca młodych do otwarcia się na Pana Boga i drugiego człowieka wskazując, że taka postawa oznacza „Jezusowe wstań”.

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej przekonywał, że tylko wtedy, kiedy człowiek odda swoje życie Panu Bogu będzie w nim nadzieja i nowa perspektywa.

Wskazywał na Maryję jako przewodniczkę na drogach życia człowieka. - Maryja Matka Boża była całkowicie na tak wobec Boga, który jest Ojcem sprawiedliwym i miłosiernym. Życzę, abyśmy swoje życie wpisali w maryjne tak – zaznaczył bp Buzun.

W każdą niedzielę Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 transmitowana jest przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: Piotr Nowicki/Telewizja Internetowa "Dom Józefa"

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła