TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dominika, Franciszki, Katarzyny 09 Marca 2021, 08:14
Dziś -1°C
Jutro 3°C
Szukaj w serwisie

Transmisja Mszy św. z radiowej kaplicy - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:02 25.05.2020

Wniebowstąpienie Pana Jezusa przypomina o kierunku naszego życia – mówił 24 maja ks. dr Łukasz Pondel, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej oraz diecezjalny Opiekun Apostolatu Margaretka, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy radiowej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa” oraz Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

W homilii celebrans odwołując się do tajemnicy dnia przypominał, że niebo jest celem naszego życia. Dzisiaj Pan Jezus pokazuje, że niebo, które jest kierunkiem naszego życia, jest tutaj na ziemi. bo czymże są jego słowa: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody. To znaczy pokazujcie, że niebo jest między wami – zauważył ks. Łukasz Pondel.

Kaznodzieja akcentował także, jak ważny jest dzisiaj przykład autentycznego świadectwa chrześcijańskiego życia i zachęcał do otwarcia się na Ducha Świętego, który uzdalnia do dawania świadectwa o miłości Pana Boga.

Mszę św. z ks. dr. Łukaszem Pondlem, ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu koncelebrowali: ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa” i ks. Szymon Rybak, redaktor radia oraz ks. Jakub Nagi z diecezji rzeszowskiej.

W każdą niedzielę Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 transmitowana jest przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Zdjęcia: Piotr Nowicki/Telewizja Internetowa "Dom Józefa"

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła