TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gagrieli, Liwii, Leonarda 27 Lutego 2021, 08:17
Dziś 3°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Transmisja Mszy św. z radiowej kaplicy - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 12:31 01.06.2020

Duch Święty uzdalnia do komunikowania i uczy tworzyć relacje – mówił w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego ks. Piotr Przybył, prefekt ds. wychowawczych Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy radiowej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa” oraz Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Na początku Mszy św. ks. Mateusz Puchała wskazał, że przeżywamy dzisiaj dzień Pięćdziesiątnicy, czyli uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Naszymi myślami biegniemy do wieczernika, gdzie apostołowie wraz z Maryją trwali na modlitwie i oczekiwali wypełnienia się obietnicy Jezusa – powiedział dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

W homilii celebrans odwołując się do tajemnicy dnia przypominał, że potrzebujemy w naszym życiu obecności Ducha Świętego, który uzdalnia nas do wszelkiego działania.

Mszę św. z ks. Piotrem Przybyłem, prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu koncelebrował ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa.

W czasie trwającej pandemii koronawirusa i trwający obostrzeniach sanitarnych, w każdą niedzielę Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 transmitowana była przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Zdjęcia: Piotr Nowicki/Telewizja Internetowa "Dom Józefa"

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła