TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dominika, Franciszki, Katarzyny 09 Marca 2021, 08:43
Dziś -1°C
Jutro 3°C
Szukaj w serwisie

Transmisja Mszy św. z radiowej kaplicy - V Niedziela Wielkanocna

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:59 10.05.2020

Wiara pomaga nam napełnić się duchem męstwa, aby przezwyciężyć wszelki strach i zawierzyć się Bogu – mówił ks. dr Adam Kraska, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej transmitowanej przez Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Na początku Mszy św. ks. Mateusz Puchała odwołując się do dzisiejszej Ewangelii podkreślał, że Jezus Chrystus Zmartwychwstały ukazuje człowiekowi cel ziemskiego pielgrzymowania. - Dzisiaj w Ewangelii słyszymy bardzo ważne słowa Jezusa, które dodają nam otuchy i dają nam nadzieję. Jezus mówi dzisiaj do każdego z nas „Niech się nie trwoży serce wasze, wierzycie w Boga i we Mnie wierzcie. To ja jestem drogą, prawdą i życiem”. Celem naszego ziemskiego życia jest niebo i tam mamy przygotowane mieszkanie przez Jezusa. On staje się dla nas drogą, którą prowadzi nas do Ojca – powiedział dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Prosił wiernych łączących się za pośrednictwem radia i telewizji o modlitwę w intencji ustania epidemii. – Cały czas jednoczy nas wspólna intencja. Prosimy dobrego Boga o oddalenie epidemii koronawirusa. Modlimy się za wszystkich ludzi chorych, cierpiących, zarażonych, aby jak najszybciej powrócili do zdrowia i pełni sił. Pragniemy przychodzić z naszą duchową pomocą tym, którzy niosą pomoc najbardziej potrzebującym. Myślimy tutaj o personelu medycznym, lekarzach, pielęgniarkach, różnego rodzaju służbach, wolontariuszach, ludziach dobrej woli – zaznaczył duchowny.

W homilii celebrans przekonywał, że na strach i życie w kłamstwie jest dzisiaj lek w postaci Jezusowego słowa. - Dzisiaj Jezus mówi do nas „Niech się nie trwoży serce wasze, wierzycie w Boga i we Mnie wierzcie”. Wiara zabiera strach, który nas często paraliżuje. Wiara pomaga nam napełnić się duchem męstwa, aby przezwyciężyć wszelki strach i zawierzyć się Bogu – podkreślał dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej.

Wskazał, że często w życiu człowieka względy ekonomiczne są ważniejsze od prawdy. – Jezus chce, abyśmy zapragnęli ruszyć za prawdą i pozostawili życie w kłamstwie – stwierdził kaznodzieja.

Zachęcał wiernych, aby zawsze kroczyli za Jezusem. - Podążanie za Jezusem i Jego wartościami nie jest proste, ale idźmy za naszym Panem, który jest drogą, prawdą i życiem – mówił duchowny.

Mszę św. z ks. dr. Adamem Kraską koncelebrowali: ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa” i ks. Szymon Rybak, redaktor radia.

W każdą niedzielę Msza św. z kaplicy radiowej o godz. 18.00 transmitowana jest przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI
Zdjęcia: Piotr Nowicki/Telewizja Internetowa "Dom Józefa"

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła