TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Erwiny, Henryka, Mariusza 19 Stycznia 2020, 23:15
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Szukaj w serwisie

Transmisja radiowo-telewizyjna z parafii Borków Stary w dekanacie kaliskim pierwszym

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:56 29.10.2019

Od października 2018 roku, przy współpracy Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Diecezjalnej Telewizji Internetowej Dom Józefa, w każdy czwarty poniedziałek miesiąca transmitujemy Msze święte z poszczególnych parafii naszej diecezji.

28 października br. spotkaliśmy się w parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Borkowie Starym w dekanacie kaliskim pierwszym. Mszy świętej przewodniczył Proboszcz Parafii - ks. kan. Grzegorz Mituła, a homilię wygłosił ks. Mateusz Puchała - Dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej Dom Józefa. Koncelebrował także ks. Szymon Rybak - Redaktor Radia Rodzina. We wspólnej modlitwie uczestniczyło bardzo wielu parafian. Oprócz tego duchowo łączyli się z nami  słuchacze naszego radia oraz widzowie diecezjalnej telewizji internetowej Dom Józefa.

Po Mszy św. wszyscy zebrani odmówili także modlitwę różańcową w intencji misji, rozważając tajemnice radosne różańca świętego.

Poniedziałkowe Msze święte to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga w darze Eucharystii. Ponadto pragniemy wykorzystywać każde spotkanie do promocji naszych diecezjalnych mediów. Mocno ufamy, że od wczoraj w wielu domach na terenie Parafii Borków Stary rozbrzmiewa głos Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej na 103,1 FM.

Zapraszamy także Państwa do zapoznania się z historią parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Borkowie Starym i wysłuchania naszej nowej audycji pt. "Mój Wieczernik".

Pragiemy także zauważyć te parafie w których już gościliśmy:

- Parafia pw. Świętego Jana Ewangelisty w Ołoboku w dekanacie ołobockim,

- Parafia pw. Świętego Wawrzyńca w Chynowej w dekanacie mikstackim,

- Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach (Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej) w dekanacie ołobockim,

- Parafia pw. Świętej Trójcy w Kucharkach w dekanacie gołuchowskim,

- Parafia p.w. Świętego Krzyża w Brzezinach w dekanacie błaszkowskim,

- Parafia p.w. Świętej Marii Magdaleny w Kokaninie w dekanacie kaliskim pierwszym,

- Parafia p.w. Świętej Trójcy w Mikstacie (Diecezjalne Sanktuarium Świętego Rocha) w dekanacie mikstackim.

Zdjęcia: Marta Brzozowska/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła