TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2021, 17:58
Dziś 3°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 11:51 19.01.2021

« aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich ». (J 17, 21-26)

Możliwa jest jedność, którą  czyni Duch Święty, którą czyni Bóg Ojciec – mówił ks. Antoni Wita FDP, diecezjalny referent ds. ekumenizmu, podczas spotkania modlitewnego związanego z Tygodniem Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, które obyło się w Kościele Opatrzności Bożej w Kaliszu.

W pierwszej kolejności ks. Paweł Gomółka – asystent kościelny Wspólnoty Abba Pater – powitał zgromadzonych na wspólnej modlitwie wiernych w imieniu abpa Grzegorza Rysia – administratora apostolskiego diecezji kaliskiej.

Kolejnym punktem było uwielbienie prowadzone przez zespół Abba Pater Music, wsparty przedstawicielami Kościoła Bożego w Chrystusie, z gościnnym udziałem Julii Stolpe. Ks. Paweł Gomółka wygłosił również słowo, w oparciu o 17 rozdział Ewangelii św. Jana, skupiając się na dwóch hasłach: ojciec i jedność.

Przed zakończeniem do zgromadzonych wiernych zwrócił się ks. Antoni Wita FDP, mówiąc, że podział jest skandalem, który stał się zadaniem. Zadaniem, dzięki któremu można dawać świadectwo, iż jedność jest możliwa.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa poprowadzona przez pastora Jerzego Rycharskiego.

W Kościele Opatrzności Bożej obecny był bp Łukasz Buzun z wiernymi z Kościoła Rzymsko-Katolickiego, zgromadzili się również przedstawiciele Kościoła Bożego w Chrystusie wraz ze swymi pastorami: Jerzym Rycharskim, Januszem Wanatem, Romanem Żarneckim i Zbigniewem Judaszem, grekokatolicy z ks. Romanem Woźniakiem na czele oraz przedstawiciele Kościoła „Słowo Życia” w Kaliszu.

Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła