TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dominika, Franciszki, Katarzyny 09 Marca 2021, 07:50
Dziś -1°C
Jutro 3°C
Szukaj w serwisie

U Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

Jak co roku pod koniec sierpnia przez cztery dni zdążają wierni z całej Ziemi Krotoszyńskiej i z dalszej okolicy do Lutogniewa...

W sobotę przed ostatnią sierpniową niedzielą zawsze przybywają do pani Lutogniewskiej Rodzice z dziećmi, prosząc o błogosławieństwo. Główne uroczystości przypadają na niedzielę - w ostatnich latach oprócz Odpustu świętowana jest kolejna, tym razem dziewiąta, rocznica Koronacji wizerunku Matki Bożej Pocieszenia. Sumie odpustowej w samo południe przewodniczył Biskup Kaliski Stanisław Napierała. Wcześniej na przedpołudniowych Mszach świętych Słowo Boże głosili Księża Chrystusowcy z Ks. Mieczysławem Piotrowskim TChr na czele, redaktorem pisma "Miłujcie się". Zanoszona było modlitwa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski. Z Chrystusowcami parafia w Lutogniewie związana jest poprzez powołanie pochodzącego z lutogniewa Ks. Mirosława Ziembińskiego TChr.
W poniedziałek w Lutogniewie wierni modlili się za zmarłych czcicieli Matki Bożej a we wtorek przybywali chorzy oraz Służba Zdrowia.
Zapraszamy do wysłuchania relacji dźwiękowej z Lutogniewa oraz do obejrzenia zdjęć. ZAPRASZAMY
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła