TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Felicji, Roberta, Sławy 24 Stycznia 2021, 07:30
Dziś 1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Uczestniczy XXII Pielgrzymki dzieci, młodziezy i rodzin dotarli do św. Józefa

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:35 05.07.2020

Pomimo panującej epidemii pielgrzymi po raz 22. wyruszyli z Sokolnik do św. Józefa. 27 - osobowa grupa rozpoczęła swój trzydniowy okres pielgrzymowania w piątek, 3 lipca, pod przewodnictwem ks. Michała Świgoniaka - wikariusza Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wspomagał go diakon Karol Raczak.

Pierwszy etap kończy się w Dębiczach, drugi w Ołoboku i ten podobno najbardziej się dłuży, gdyż widoczny z oddali kościół bardzo powoli się przybliża, trzeci dzień kończy modlitwa w Narodowym Sanktuarium Św. Józefa.

Choć początkowo pielgrzymka miała charakter dziecięco-młodzieżowy, jednak jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą w ten sposób przeżywać swoje spotkanie z Bogiem – oprócz najmłodszych, uczestniczy w niej dużo młodzieży, ale nie brakuje też osób starszych.

W tym roku ze względu na panującą pandemię koronawirusa na pątniczy szlak wyruszyli tylko delegaci w grupie 27-osobowej.

W niedzielne przedpołudnie, pielgrzymi dotarli do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu i uczestniczyli we Mszy  św., która była sprawowana przez ks. prał. Jacka Plotę - kustosza sanktuarium.

Zdjęcia: Patrycja Antas/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła