TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gagrieli, Liwii, Leonarda 27 Lutego 2021, 06:59
Dziś 3°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kaliszu

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 14:53 11.06.2020

Dziś prowadził nas Jezus i nasza głęboka wiara w Niego - mówił Biskup Łukasz Buzun w czasie Mszy Świętej sprawowanej na Rynku Kaliskim w Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Tradycyjnie kaliska procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy rozpoczęła się w katedrze kaliskiej o godzinie 10.30. Poprzedzona była Mszą Świętą, którą sprawował Biskup Kaliski Edward Janiak.

Licznie zgromadzeni wierni wraz z duchowieństwem i osobami życia konsekrowanego udali się w procesji, aby oddać cześć i chwałę Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Jest to piękne wyznanie wiary. Tradycyjnie cztery ołtarze zostały przygotowane przez wybrane parafie kaliskie. Procesja zakończyła się na Rynku Kaliskiem, gdzie została odprawiona Eucharystia. Mszy Świętej i homilie wygłosił Biskup Łukasz Buzun.

W homilii kaznodzieja odnosząc się do Słowa Bożego, zwracając uwagę na doświadczenie pustyni, które może spotkać każdego człowieka. Jednocześnie zaznaczył, że Jezus Eucharystyczny jest lekarstwem na wszystkie bóle i zmartwienia.

Na zakończenie wspólnej modlitwy głos zabrał ks. prałat Adam Modliński proboszcz parafii katedralnej.

Wszystkim uczestniczącym we Mszy Świętej i procesji Bożego Ciała życzymy Bożego Błogosławieństwa i  wielu łask Bożych  na każdy dzień oraz siły do dawania świadectwa wiary i przynależności do Kościoła. 

Zdjęcia: ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła