TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Kamelii, Lidii 04 Sierpnia 2021, 01:59
Dziś 14°C
Jutro 16°C
Szukaj w serwisie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Katedrze Kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:01 01.01.2021

Błogosławić to życzyć dobra, ładu i szczęścia. Obdarzajmy błogosławieństwem każdego człowieka – zachęcał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, który w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

W homilii biskup zachęcał wiernych, aby za przykładem Maryi obdarzali błogosławieństwem ludzi, których spotykają na drodze życia. – Serce Maryi jest wypełnione Bogiem. Kiedy idziemy z Jezusem w sercu do drugiego człowieka, nie w grzechu, ale z ładem Bożym to obdarzamy go błogosławieństwem – powiedział bp Buzun.

Duchowny podkreślił, że w życiu człowieka najważniejsza jest wiara. – Jeżeli braknie wiary to większego znaczenia zaczynają nabierać bożki życiowe, pieniądze, przyjemności. We współczesnym świecie można uzależnić się od niewiary i odebrać sobie szansę na nowe życie w Duchu Świętym – zauważył kaznodzieja.

Wskazując na Bożą Rodzicielkę zachęcał wiernych, aby poprzez modlitwę różańcową zawierzali Jej swoje życie. – Maryja pragnie uczestniczyć w naszym życiu, ale Ona nie może wejść w ludzkie życie, jeśli nasze serce jest zatrzaśnięte poprzez lenistwo, bylejakość, grzech ciężki – przekonywał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Wraz z bp. Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrował ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry św. Mikołaja w Kaliszu.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła