TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dominika, Franciszki, Katarzyny 09 Marca 2021, 08:34
Dziś -1°C
Jutro 3°C
Szukaj w serwisie

Msza św. i procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 20:02 21.06.2020

W naszym dzisiejszym świecie, podzielonym właściwie między śmiercią a życiem i zdominowanym przez złe uczucia, odzywa się Miłosierdzie naszego Pana, które kocha wszystkich - mówił Biskup Senior Stanisław Napierała, który przewodniczył Eucharystii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu.

Po liturgicznym pozdrowieniu, głos zabrał kustosz sanktuarium - o. Andrzej Lemiesz SJ - i przywitał wszystkich zgromadzonych na uroczystej Mszy Św. oraz przypomniał o celu spotkania.

W homilii, o. Andrzej przywołał cytat pochodzący z  Konstytucji Gaudium et spes, jednego z najważniejszych dokumentów Soboru Watykańskiego II, przy pomocy którego odwołał się do sytuacji współczesnego świata.

Dalej, kaznodzieja przytoczył słowa z dzienniczka św. Małgorzacie Marii Alacoque, której zawdzięczamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nim Eucharystia dobiegła końca, głos zabrał bp Stanisław Napierała i odniósł się do zgromadzonych wiernych.

Przed zakończeniem Mszy Św. odśpiewano litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odczytano Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Następnie odbyła się krótka procesja z Najświętszym Sakramentem na terenie Ogrójca klasztoru Ojców Jezuitów w Kaliszu.

Wszystkim zgromadzonym wiernym i przybyłym gościom gratulujemy pięknej uroczystości.

Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła