TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kornela, Lizy, Stanisława 08 Maja 2021, 21:41
Dziś 7°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

VI edycja Festiwalu "Tratwa" w Pleszewie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:31 12.09.2020

Życzę, aby to „tak” wobec Boga wybrzmiewało w życiu każdego z Was i miało swoją ostateczną konkluzję w Panu – mówił bp Łukasz Buzun podczas Mszy św. rozpoczynającej Festiwal Tratwa Pleszew, która była sprawowana w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli kapłani oraz młodzież biorąca udział w festiwalu. Na samym początku słowa powitania i wprowadzenia wypowiedział bp Łukasz. W homilii ks. Marek Muzyka odwoływał się do ewangelii opowiadającej o bogatym młodzieńcu i zachęcał do oddania swego życia Jezusowi, aby stało się ono darem dla innych.

Ludzie młodzi uczestniczący w festiwalu wyrażają swoją radość ze spotkania oraz uczestnictwa we wspólnej modlitwie, warsztatach i koncertach. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaplanowano następujące warsztaty: dietetyczny, bokserski, krawiecki, wokalny, bębniarski, florystyczno-dekoracyjny, fotograficzny, kurs szydełkowania, warsztat małego stolarza oraz scrabooking. Popołudniu na scenie festiwalowej wystąpili „Przyjaciele Tratwy” oraz zespół Rock&Fire.

Spotkanie festiwalowe odbywa się z zachowaniem aktualnych zaleceń sanitarnych związanych z zagrożeniem epidemicznym.

Festiwal „Tratwa” to duże przedsięwzięcie, dlatego za organizacją stoi grupa osób skupionych wokół duszpasterstwa młodzieży. Są to zarówno kapłani, m.in.: ks. kan. Michał Kieling, ks. Witold Kałmucki, ks. Marek Muzyka, ks. Przemysław Kapała, jak również ludzie młodzi. Festiwal wspomogły także władze Pleszewa i różne instytucje działające w mieście.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła