TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jagienki, Kamili, Korneliusza 16 Września 2021, 23:26
Dziś 16°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

Wrześniowe rekolekcje Apostolatu Margaretka w WSD w Kaliszu

Tomasz Klimowicz Tomasz Klimowicz 16:45 10.09.2021

Cierpienie w posłuszeństwie - pod takim hasłem w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Kaliskiej w dniach od 9 do 11 września 2021 roku odbywały się rekolekcje dla wspólnoty Apostolatu Margaretka.

Pomysłodawcą i organizatorem rekolekcji jest ks. dr Łukasz Pondel - ojciec duchowny w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu oraz opiekun duchowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”

W program rekolekcji wpisywała się codzienna modlitwa, msza święta, konferencje tematyczne, droga krzyżowa oraz całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Apostolat Margaretka to ruch osób modlących się za kapłanów i osoby zakonne. Cele tej modlitwy pozostają niezmiernie proste i wypływają z wzajemnej troski wiernych o kapłana, a kapłana o osoby powierzone jego duszpasterskiej opiece. Ten wspaniały dar modlitwy może być także najlepszym sposobem okazania wdzięczności za otrzymane dobro czy wsparcie udzielone przez duchowną osobę, wyrazem jedności wspólnoty w wierze, która pragnie się troszczyć o siebie wzajemnie.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników rekolekcji, a także cały Apostolat Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” i życzymy odkrywania piękna Kościoła w codziennej modlitwie za kapłanów.

Zdjęcia: Wiktoria Zielińska&Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła