TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apolinarego, Miły, Róży 23 Sierpnia 2019, 07:46
Dziś 16°C
Jutro 26°C
Szukaj w serwisie

Wspomnienia wciąż żywe - Światowe Dni Młodzieży w Panamie

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 12:08 06.02.2019

Polscy pielgrzymi stanowili jedną z najliczniejszych reprezentacji narodowych z Europy podczas ŚDM. Do Panamy przyjechali, żeby się modlić, uczyć, rozwijać, pomagać innym i radować.

Nasza Diecezja godnie reprezentowała nasze wspólnoty parafialne oraz Naszą Ojczyznę na Światowych Dniach Młodzieży. Flaga Polski z napisem Kalisz, Skalmierzyce była zauważona również przez Pierwszą Damę. Tematem przewodnim tegorocznych ŚDM był fragment Ewangelii wg św. Łukasza: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa!" - To od tego zdania rozpoczęła się historia, która tak głęboko zmieniła nasz świat. I nadal zmienia.

Także dzięki Wam - mówiła w kościele pw. św. Łukasza Agata Kornhauser-Duda. Podkreślała zapał i odwagę oraz przywiązanie do tradycji polskiej młodzieży, jak również jej otwartość na spotkania z innymi ludźmi i na dzielenie się doświadczeniami.  

Obecność młodych ludzi w Panamie, dziesięć tysięcy kilometrów od kraju, to doskonałe tego świadectwo. Pierwsza Dama na  zakończenie spotkania przypomniała słowa papieża Polaka, które padły w 1997 roku w Poznaniu: „Liczę na was. (...) Znałem młodzież polską i nie zawiodłem się nigdy na niej. Świat was potrzebuje. Potrzebuje was Kościół. Przyszłość Polski od was zależy”. 

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się 2022 roku w Lizbonie.

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP.
Tekst za: ks. Marcin Nowicki/Artykuł z Oficjalnego serwisu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Dziękujemy za możliwość udostępnienia zdjęć Kancelarii Prezydenta RP

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła