TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Juliusza, Lubosława, Wiktoryny 13 Kwietnia 2021, 02:24
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 12:51 08.11.2020

W niedzielę, 8 listopada 2020 r. przeżywamy 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Głównym organizatorem Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Republika Środkowoafrykańska (RŚA) – Przywrócić nadzieję!

Republika Środkowoafrykańska to jeden z najbiedniejszych i najmniej bezpiecznych krajów na świecie. Zajmuje powierzchnię niemal dwa razy większą niż terytorium Polski. Mimo to kraj zamieszkuje jedynie 5,6 miliony ludności. Populacja kraju zwiększyła się od czasu odzyskania w 1960 r. niepodległości niemal 5-krotnie. Na ludność kraju składa się ponad 80 grup etnicznych. Dochodzi tu do wielu aktów dyskryminacji i brutalnych ataków, w tym zabójstw odwetowych między różnymi społecznościami. Tutaj cierpienie ma twarz milionów naszych braci i sióstr w wierze umierających z głodu. Twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu. Tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy, by chronić najbliższych.

W Dzień Solidarności wpisana jest tradycyjnie zbiórką ofiar do puszek przed kościołami, a także akcja SMS – RATUJE pod numer 72405 – trwająca do 31 stycznia 2021 r. Szczegóły na plakacie oraz na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej 103,1 FM lub on-line www.radiorodzina.kalisz.pl

Polecamy Państwu także audycję okolicznościową: "XII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM - REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA" , którą wymitujemy na naszej antenie o godz. 17:25.

Tekst za: www.pkwp.org

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła