TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Felicji, Roberta, Sławy 24 Stycznia 2021, 06:21
Dziś 0°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

XII Pielgrzymka Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:19 07.03.2020

Członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przybyli do Kalisza, aby uczestniczyć w XII Pielgrzymce do Świętego Józefa.

Pierwsza część spotkania miała miejsce w gmachu Szkół prowadzonych przez Siostry Nazaretanki w Kaliszu. Po powitaniu, konferencję tematyczną wygłosił gość specjalny abp. Grzegorz Ryś. Następnie po konferencji odbyła się prezentacja grup SNR.

Drugą część Pielgrzymki stanowiła modlitwa w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Spotkanie w Bazylice rozpoczęto od adoracji Najświętszego Sakramentu, która była prowadzona przez wspólnotę „Guadalupe” z Lublina. Następnie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył bp Szymon Stułkowski.  

W pielgrzymce brali udział członkowie i sympatycy Stowarzyszenia z Kalisza, Konina, Kolumny, Leszna, Lublina, Łukowa, Oborników Wielkopolskich, Ostrzeszowa, Poznania, Supraśla, Warszawy, Żdżar. W Pielgrzymce uczestniczyły siostry zaangażowane w działalność poszczególnych grup w ramach SNR, a także Siostry Nazaretanki posługujące na co dzień w Kaliszu. Nad całością spotkania czuwała s. Maksymiliana Dojcz - Dyrektor Stowarzyszenia. W pielgrzymce wzięło udział około 400 osób.

Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu skupia rodziny i osoby samotne. Grupy Stowarzyszenia i osoby zainteresowane spotykają się tam, gdzie posługują Siostry Nazaretanki, uczestniczą w dniach skupienia w ciągu roku, a w czasie wakacji także w rekolekcjach. Od początku istnienia Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszka Siedliska), widziała potrzebę współpracy z osobami świeckimi w szerzeniu Królestwa Bożego. W pierwszych konstytucjach z 1887 r. umieściła rozdział o “Bractwie Najświętszej Rodziny”. Dzisiaj Siostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu kontynuują inicjatywę naszej Założycielki poprzez prowadzenie Stowarzyszenia.

Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała & ks. Szymon Rybak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła