TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Felicji, Roberta, Sławy 24 Stycznia 2021, 07:06
Dziś 1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

XXII Pielgrzymka dzieci i młodzieży z Sokolnik do św. Józefa

Marta Brzozowska Marta Brzozowska 12:15 04.07.2020

Pomimo panującej epidemii pielgrzymi po raz 22. wyruszyli z Sokolnik do św. Józefa. 27 - osobowa grupa rozpoczęła swój trzydniowy okres pielgrzymowania w piątek, 3 lipca, pod przewodnictwem ks. Michała Świgoniaka - wikariusza Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się od porannej Mszy Świętej, którą sprawował w Dębicze ks. Michał Świgoniak - przewodnik grupy. Pątnicy po adoracji Najświętszego Sakramentu zgromadzili się przed kościłem, gdzie zachowano wszelkie środki ostrożności związane z ówcześnie panującym koronawirusem - dokonano pomiaru temperatury, a także dezynfekcji rąk wszystkich uczestników.

Następnie z radosnymi pieśniami na ustach pielgrzymi rozpoczęli swą wędrówkę do Ołoboku. Grupa złożona jedynie z dorosłych, swoją pielgrzymkę zakończy jutro o godz. 12:30 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa.

W przyszłą niedzielę - 11 lipca o godz. 17:25 na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej (103,1 FM; www.radiorodzina.kalisz.pl) zaprezentujemy Państwu reportaż z 22. Pielgrzymkk dzieci i młodzieży z Sokolnik do św. Józefa

Zdjęcia: Marta Brzozowska & Patrycja Antas/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła