TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Dory, Gerarda, Maryny 24 Września 2020, 12:56
Dziś 24°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

XX Spotkanie noworoczne w Starostwie Powiatu Kaliskiego

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:01 08.01.2020

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu przy pl. św. Józefa odbyło się XX Spotkanie Noworoczne. Miało ono jeszcze charakter Świąt Bożego Narodzenia.

Zebrani przedstawiciele władz dziękowali sobie za owocną współpracę na poziomie samorządów, składali wzajemnie życzenia, także łamiąc się opłatkiem. Na spotkanie przybył również biskup kaliski Edward Janiak.

W swoim wystąpieniu starosta kaliski Krzysztof Nosal podziękował wszystkim zebranym za owocną współpracę w minionym roku i składając życzenia wskazał na służebny charakter pełnionej pracy przez wszystkich samorządowców.

Nastęnie życzenia wypowiedział Ksiadz Biskup Edward Janiak, który zauważył także najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła w 2020 roku. - Niech Pan Bóg Wam błogosławi i chroni od wszelkich nieszczęść (...). Zaprośmy Boga do naszej codzienności, także do tych trudnych spraw" - mówił biskup Edward Janiak.

Spotkanie noworoczne umilił koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Artystyczno-Muzycznej "FortePiano" ze Stawiszyna.

W spotkaniu noworocznym zorganizowanym w Starostwie Powiatowym w Kaliszu uczestniczyli: parlamentarzyści, duchowieństwo, przedstawiciele władz samorządowych wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, delegacje z instytucji współpracujących z powiatem kaliskim.

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła