TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Juliusza, Lubosława, Wiktoryny 12 Kwietnia 2021, 09:15
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Szukaj w serwisie

XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników NSZZ ,,Solidarność" i XIV Pracodawców i Przedsiębiorców do Józefa Kaliskiego

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 15:03 01.05.2020

Bądźmy rzetelni w tym, co robimy na wzór św. Józefa - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w intencji robotników i pracodawców zgromadzonych na dorocznej pielgrzymce w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Ze względu na wprowadzenie w Polsce stanu epidemicznego, dzisiejsza uroczystość miała zupełnie innych charakter niż dotychczas. Aby zachować obowiązujące normy, wewnątrz sanktuarium znajdowała się ograniczona liczba uczestników liturgii, natomiast pozostali wierni łączyli się duchowo przez transmisję na antenie „Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej” i w Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Na samym początku słowa powitania i wprowadzenia wypowiedział ks. prał. Jacek Plota - Kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

W homilii biskup kaliski przypomniał, że św. Józef jest patronem wszystkich rzemieślników. Dalej kaznodzieja odwołując się do setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka ukazał cechy, które łączą św. Józefa ze św. Janem Pawłem II, a są nimi otwarcie na działanie Ducha Świętego, umiłowanie modlitwy oraz praca wykonywana na chwałę Bożą i dla pożytku człowieka.

Po komunii św. biskup kaliski Edward Janiak zawierzył św. Józefowi pracowników i pracodawców:

Następnie słowa podziękowania wypowiedział Bernard Niemiec - Prezes Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ Solidarność.

Przed końcowym błogosławieństwem Biskup Kaliski Edward Janiak wręczył papieskie odznaczenie Benemerenti Henryce Duchnowskiej - mamie ks. kan. Krzysztofa Duchnowskiego.

Wraz z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem modlili się: ks. prał. Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ks. kan. Krzysztof Duchnowski, kapelan księdza biskupa oraz zgromadzone delegacje robotników i pracodawców.

Organizatorem pielgrzymki ludzi pracy są Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ Solidarność z przewodniczącym Bernardem Niemcem, a organizatorem pielgrzymki przedsiębiorców jest Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”.

Tekst za: ks. Mateusz Puchała\Radio Rodzna Kalisz
Zdjęcia: ks. Szymon Rybak\Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła