TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Marka, Wiki 25 Kwietnia 2019, 14:56
Dziś 25°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Zaduszki Jazzowe w Skalmierzycach

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 11:44 06.11.2018

Tradycyjne Zaduszki Jazzowe odbywają się w wielu miastach Polski.  Tradycja ta jest kultywowana niezmiennie przez polskich muzyków jazzowych od 1954r. Doszło wtedy do spotkania polskich jazzmanów na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Krakowie przy ulicy Królowej Jadwigi.

Chociaż tamto spotkanie nie miało charakteru koncertowego, jednak notuje się w historii jako pierwsze ogólnopolskie jam session, znane dzisiaj jako pierwsze Krakowskie Zaduszki Jazzowe. W Skalmierzycach, odbyły się one po raz drugi i zgromadziły sporą widownię. Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim muzykom, którzy z wielkim profesjonalizmem i wrażliwością wystąpili w Skalmierzycach oraz wspaniałej widowni.  Na tegorocznych Zaduszkach zagrał znany saksofonista tenorowy Piotr Baron  wraz z gitarzystą Gabrielem Niedzielą i kontrabasistą Maciejem Adamczakiem pochodzącym z Kalisza oraz grupa New Orlean Gwroński/Zarecki Tribute.

Zaduszki Jazzowe otworzył Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach ks. kan. Sławomir Nowak, który włożył wiele trudu oraz poświęcenia, aby Zaduszki mogły się odbyć. Dziękujemy każdemu, kto wsparł nas, choćby modlitwą, dobrym słowem czy gestem. Dziękujemy też wszystkim osobom z poza parafii, które zechciały do nas przybyć. Niech Bogu będą dzięki za dobre dźwięki.

W sobotę 10 listopada na godzinę 17:00 zapraszamy na koncert patriotyczny pt. „ Modlitwa za Ojczyznę” wystąpi znany i utalentowany ksiądz Jacek Tomaszewski z Archidiecezji Wrocławskiej. Po koncercie będzie można nabyć autorską płytę i zdobyć autograf. Koncert w Domu Katolickim, wstęp wolny. Po koncercie odprawimy Msze św. w hołdzie minionym pokoleniom w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Tekst za: ks. Marcin Nowicki
Zdjęcia: Arkadiusz Szymański

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła