TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2021, 17:36
Dziś -6°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

"VII Koncert Kolęd Pełni – Kaliska Cicha Noc”

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 20:47 23.12.2020

Kolędy w wykonaniu znakomitych artystów w ramach projektu „VII Koncert Kolęd Pełni – Kaliska Cicha Noc” zostały nagrane w klasztorze ojców franciszkanów w Kaliszu. Koncert zostanie wyemitowany w święta Bożego Narodzenia.

Podczas koncertu harcerze Hufca ZHP im. Ks. Stanisława Piotrowskiego w Kaliszu przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna.

- Święta Bożego Narodzenia odsłaniają tajemnicę Jezusa Chrystusa, który przychodzi na świat po to, żeby później stać się chlebem dla każdego z nas, żeby każdy mógł Go przyjąć do swojego serca. Święta wyzwalają w nas dużo dobroci, otwartości serca. Chcemy życzyć każdemu człowiekowi jak najlepiej – mówił bp Buzun.

Podkreślał, że są to święta rodzinne. - Wiemy, że rodzina jest czasami trochę szpitalem, jest też miejscem uczenia się wybaczania drugiemu człowiekowi, miejscem budowania dobrych relacji, a więc miejscem, które jest najbliżej naszego serca. Rodzina jest miejscem, gdzie człowiek uczy się miłości. Potrzebujemy wzoru tej miłości, która nie jest skażona egoizmem, narcyzmem, jakimś zapatrzeniem w siebie, a ten wzór mamy w Jezusie Chrystusie – zaznaczył duchowny.

Życzył wiernym postawy Maryi, św. Józefa i pasterzy. - Pragnąłbym życzyć w tym czasie świąt Bożego Narodzenia postawy pasterzy, którzy zostawiają stado swoich różnych problemów, spraw, trosk i idą pokłonić się Panu Jezusowi. Postawy św. Józefa, który zachowuje milczenie, jest dyskretny, nosi w sobie tajemnicę sytuacji. Postawy Matki Bożej, która pochyla się nad Panem Jezusem, ma piękne serce czyste, bez grzechu. Niech Bóg, który jest miłością błogosławi wszystkim w tym czasie niełatwym, ale mającym też swoje dobre strony. Pragnę z wszystkimi przełamać się opłatkiem – powiedział biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Życzenia złożyli także poseł Tomasz Ławniczak, wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek, dyrektor Biura Minister Rodziny i Polityki Społecznej Piotr Trybek.

W tym roku była to już siódma edycja koncertu. „Kolęd Pełni” jest projektem muzycznym zainicjowanym siedem lat temu przez młodych kaliszan. Pierwszy koncert odbył się 29 grudnia 2014 r. w kościele oo. franciszkanów w Kaliszu. W poprzednich latach ze względu na remont świątyni kolędy rozbrzmiewały w kościele Opatrzności Bożej i kościele o.o. jezuitów. Po dwóch latach wielkie kolędowanie powróciło do franciszkanów.

Podczas tegorocznego koncertu wystąpili znani artyści, m.in.: Krzysztof Antkowiak, Joanna Konrad, Marzena Ugorna, Ewelina Król–Owczarek, Marta Mowczan, Piotr Porada oraz zespół muzyczno–instrumentalny Agnus Dei. Kierownictwo muzyczne nad tegorocznym wydarzeniem objął Adam Piątkowski, natomiast koncert poprowadziła Katarzyna Górcewicz.

Koncert zostanie wyemitowany m.in. w TVP Info, Telewizji Informacyjnej TV Wielkopolska, Telewizji Internetowej  „Dom Józefa” oraz Radiu Rodzina Diecezji Kaliskiej. (26 grudnia. godz. 17:05).

Patronat nad kolędowaniem objęli: Diecezja Kaliska, minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, poseł na Sejm RP Jan Mosiński i poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Paweł Madaj. Dziękujemy!

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła