TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 10:14
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

1 czerwca spotykamy się na XXVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Lednica 2000

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:51 27.05.2024

„Wracaj do domu!” - pod takim hasłem 1 czerwca br.  odbędzie się 28. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem każdego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Twórcą spotkań na Polach Lednickich był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra.

Jak powiedział ks. bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący rady Konferencji Episkopatu Polski, „chcemy w ten sposób pokazać młodym ludziom Kościół jako dom, w którym jest dla nich miejsce”.

Już po raz dwudziesty ósmy, w tym roku słyszymy zawołanie na Pola Lednickie, by ponownie wybrać na nich Chrystusa. Tym razem to zawołanie szczególne, bowiem słyszymy „Wracaj do domu!”. Kto z nas nie usłyszał tego, choć raz w swoim życiu, wypowiadanego z troską przez rodziców? – pytał o. Tomasz Nowak OP, duszpasterz XXVIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000.

Dodał, że dziś, niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy młodych ludzi z okien domu, który od lat jednoczy, a ten dom to Lednica!

– W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach, by wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to, co dobre.  Jednak przede wszystkim, by być razem! Dom to nie budynek, to ludzie, dlatego wyczekujemy was na Polach Lednickich 1 czerwca 2024 – podkreślił o. Tomasz Nowak OP.

W trakcie wydarzenie zaplanowane są trzy wystąpienia. Pierwsze wygłoszą Marcin i Monika Gomułkowie pt. „Racja? Najpierw relacje!”. Drugie – ojciec Tomasz Maniura i Monika Hoffman-Piszora, a trzecie o. Tomasz Nowak wraz Grzegorzem Czerwickim.

„Tegoroczne spotkanie będzie również wspomnieniem osobistego chrztu świętego i okazją, by odnowić jego przyrzeczenia. Na znak obecności w Kościele pragniemy ponownie przyjąć białą szatę. Dlatego prosimy młodych, aby przywieźli ze sobą białe koszulki, kawałki materiałów, prześcieradła, na których wypiszą datę swojego chrztu oraz imię, jakie wtedy otrzymali” – powiedziała s. Łucja Rado, jedna z duszpasterzy spotkania na Lednicy podczas konferencji prasowej, zapraszającej na czerwcowe wydarzenie.

W programie zaplanowano również kilkanaście warsztatów dla młodych.

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła