TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:58
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

100-lecie istnienia parafii Zwiastowania Najświętszej Maryji Panny w Dębę

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 15:51 19.05.2024

Dzisiaj gdy wspominamy 100-lecie tego kościoła, gdy trochę wspominamy historię waszej parafii, spróbujmy widzieć nie tylko ludzi i wydarzenia, chociaż je trzeba i warto widzieć. Chciejmy dostrzec działanie Boże – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Eucharystii w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w ramach 100-lecia powstania świątyni parafii Zwiastowania NMP w Dębę.

Na początku Eucharystii głos zabrali przedstawiciele wspólnoty parafialnej w Dębę:

Biskup Damian Bryl zapoczątkował uroczystość zwracając się do obecnych:

Dziękując za stu-lecie istnienia parafii, biskup Damian poświęcił odnowione fragmenty świątyni:

W homilii biskup diecezji kaliskiej Damian Bryl dziękował za to 100 lat podczas którego wierni mogą modlić się w świątyni w Dębę. Biskup zwrócił uwagę na starania proboszcza i parafian w odnawianiu kościoła:

Kaznodzieja podjął temat wizerunku Matki Bożej Dębskiej ze Strzygłem która na tamtych terenach jest obecna już od 575 lat:

Odwołując się do dzisiejszej uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Pasterz Kościoła Kaliskiego, zapraszał do owocnej współpracy z Duchem Świętym:

Ks. prał Sławomir Kęszka, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Dębskiej – Wychowawczyni i Opiekunki, dziękował min. za prowadzenie w posłudze w parafii, Matce Bożej i św. Józefowi:

Po Mszy św. biskup kaliski odmówił litanie do Matki Boskiej Dębskiej ze Strzygłem. Następnie wierni wraz z Najświętszym Sakramentem udali się w procesji dookoła kościoła.

Na koniec biskup Damian Bryl poświęcił odnowiony budynek organistówki, który będzie służył jako dom parafialny.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła