TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Cypriana, Justyny, Łucji 26 Września 2023, 08:51
Dziś 15°C
Jutro 27°C
Szukaj w serwisie

19. Wielkopolska Pielgrzymka od Miłosierdzia do Miłosierdzia dotarła do Łagiewnik

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 12:03 22.07.2021

Pielgrzymka jest czasem słuchania i spotkania, a także czasem, w którym Bóg pragnie poruszać nasze serca – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na zakończenie 19. Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”.

W środę, 21 lipca, do łagiewnickiego Wieczernika dotarło trzech kapłanów diecezji kaliskiej, którzy ze względu na pandemię pielgrzymowali w ograniczonym składnie. Przybyłych pątników powitał biskup kaliski Damian Bryl oraz pielgrzymi duchowi, którzy codziennie łączyli się poprzez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej w Godzinie Miłosierdzia na modlitwie, słuchali relacji z trasy, a także konferencji ks. Sebastiana Łagódki, ojca duchownego pielgrzymki.

Pielgrzymi z Wielkopolski uczestniczyli w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia i Mszy świętej. Eucharystii przewodniczył bp Damian Bryl, który w homilii zaznaczył, że wszyscy jesteśmy pielgrzymami:

Biskup kaliski zauważył, że pielgrzymka łączy się zawsze z trzema słowami: słuchanie, spotkanie i poruszenie:

Dalej kaznodzieja kontynuował i wskazywał na doświadczenie spotkania z Panem Bogiem:

Bp Damian Bryl prosił pątników, by po powrocie do swoich domów dzielili się z bliskimi tym, co przeżyli w czasie pielgrzymki do Łagiewnik:

Pomysłodawcą Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki„Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” jest ks. prał. Andrzej Szudra, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim:

Ks. Sebastian Łagódka wyraził radość, że pomimo pandemii pielgrzymka się odbyła i zaznaczył, że była ona bardzo ważnym czasem dla wszystkich: pielgrzymów duchowych i kapłanów obecnych na pielgrzymim szlaku:

Swoim doświadczeniem dzieli się także ks. kan. Bogumił Kempa i wskazuje na intencje, które towarzyszyły pątnikom w czasie tegorocznej drogi:

Pielgrzymi duchowi mają nadzieję, że w przyszłym roku wyruszą na pielgrzymkowy szlak i podkreślają wartość Bożego Miłosierdzia w ich życiu:

W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło trzech kapłanów: ks. prał. Andrzej Szudra, ks. kan. Bogumił Kempa i ks. Sebastian Łagódka. Pozostali pielgrzymi łączyli się duchowo za pośrednictwem Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i telewizji internetowej „Dom Józefa”

Tekst i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy Państwu także przygotowane przez nas materiały wideo:

 

 

 

 

 

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła