TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Erazma, Marianny, Marzeny 03 Czerwca 2023, 02:55
Dziś 8°C
Jutro 19°C
Szukaj w serwisie

Czuwanie Akcji Katolickiej w Sanktuarium Matki Bożej Pólkowskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 10:53 22.05.2022

Bądźcie otwarci na działanie Ducha Świętego i proście, aby On Was prowadził – mówił biskup kaliski Damian Bryl do członków Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej, którzy po raz 22. zgromadzili się na czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Matki Bożej Pólkowskiej na Pólku pod Bralinem.

Na początku mszy św. słowa powitania wypowiedzieli przedstawiciele Akcji Katolickiej z parafii pw. św. Anny w Bralnie:

Biskup Damian zaprosił zebranych do wspólnej modlitwy o dar głębokiej i silnej wiary, przyzywając wstawiennictwa Pani Pólkowskiej – Strażniczki Wiary Świętej:

W homilii kaznodzieja odnosząc się do pierwszego czytania z Dziejów Apostolskich zauważył, że mogą być różne wspólnoty, ale wszyscy razem tworzymy Kościół:

Dalej biskup kaliski podkreślał, że wzorem prawdziwej miłości jest Jezus Chrystus:

Kaznodzieja wskazywał na obecność Ducha Świętego w Kościele:

Akcentował, że pokój jest zawsze związany z doświadczeniem Bożej obecności:

Z biskupem kaliskim  Damianem Brylem mszę św. koncelebrowali: ks. prał. Sławomir Kęszka, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, ks. kan. Roman Krzyżaniak, proboszcz parafii św. Anny w Bralinie, ks. kan. Krzysztof Guziałek, proboszcz parafii św. Floriana w Pleszewie.

Tegoroczne spotkanie członków Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej odbywało się pod hasłem „Pokój mój daję wam”. W program spotkania modlitewnego wpisało się nabożeństwo majowe, koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja formacyjna, msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla, modlitwa różańcowa oraz agapa.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła