TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Maryna, Tycjana 03 Marca 2024, 17:40
Dziś 16°C
Jutro 12°C
Szukaj w serwisie

24. rocznica powstania Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 08:48 28.12.2022

Pragniemy dzisiaj uwielbiać Boga za wszelkie dobro, które dokonało się na przestrzeni 24-letniej działalności Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej - mówił ks. Mateusz Puchała Dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej w czasie mszy świętej dziękczynnej z okazji 24. rocznicy powstania rozgłośni.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się pracownicy i wolontariusze radia. Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, a homilię wygłosił ks. Artur Filipiak, redaktor radia. Modlitwa była transmitowana przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

To już 24 lata od momentu rozpoczęcia działalności Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, które miało miejsce w Święto Świętej Rodziny, 27 grudnia 1998 r. dokładnie o godz. 17.00 na 103,1 MHz.

Obecnie jest to osiem godzin programu dziennie: od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 21.00, na które składają się: modlitwa, katechezy, serwisy informacyjne, ciekawe audycje, a także sporo dobrej muzyki.

Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej powołał do istnienia biskup kaliski senior Stanisław Napierała. Pierwszy program słuchacze wysłuchali 27 grudnia 1998 r. w Święto Świętej Rodziny. W studio było wtedy kilkanaście osób, m.in. śp. ks. Lucjan Andrzejczak, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ks. prałat Jacek Plota ówczesny Rektor Wyższego Seminarium  Duchownego Diecezji Kaliskiej oraz kilka osób świeckich, które tworzyły zespół redakcyjny.

Radio otrzymało imię „Radio Rodzina”, którego zadaniem jest służba rodzinie poprzez audycje dla dzieci, młodzieży, małżeństw, rodziców, dziadków oraz służba diecezji.

Pierwszym dyrektorem rozgłośni był ks. Mirosław Rojek. Po nim przez 16 lat radiem kierował ks. prał. Leszek Szkopek, obecnie proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie. Następnie przez 3 lata dyrektorem radia był ks. Łukasz Skoracki, który wcześniej przez 5 lat był pracownikiem tej rozgłośni, a obecnie jest zastępcą dyrektora Caritas Diecezji Kaliskiej. Od 1 lipca 2018 r. dyrektorem  rozgłośni jest ks. Mateusz Puchała, który także wcześniej przez 4 lata był związany z Radiem Rodzina.

Radio ma swoją siedzibę w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu przy ul. Złotej 144. Kaliskie radio jest jedyną rozgłośnią w Polsce, która proponuje słuchaczom modlitwę w Godzinie Miłosierdzia z kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Od 2001 r. radio ma swoją stronę internetową, którą dziennie odwiedza kilka tysięcy osób.

Od samego początku działania Radia Rodzina funkcję dyrektora pełni ksiądz, który w porozumieniu z biskupem diecezjalnym dobiera sobie współpracowników.

W ciągu 20 lat na stanowiskach redaktorów w radio pracowali następujący księża: ks. Krzysztof Ordziniak, ks. Rafał Lubryka, ks. Łukasz Przybyła, ks. Robert Lewandowski, ks. Łukasz Skoracki, ks. Marcin Papuziński, ks. Mateusz Puchała, ks. Paweł Wawrzyniak, ks. Tomasz Jakubowski,  ks. Szymon Rybak, ks. Grzegorz Mączka i ks. Artur Filipiak.

Drodzy słuchacze i sympatycy!

Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy słyszalni w całej diecezji, dlatego przypominamy o istnieniu aplikacji mobilnej, którą można pobrac na swój telefon komórkowy.  Aplikacja ułatwia słuchanie naszej stacji oraz korzystanie z materiałów przygotowanych przez redakcję.

 

 

Wszystkim słuchaczom naszej rozgłośni dziękujemy za duchową obecność w tak ważnym dla nas dniu i zapewniamy o pamięci modlitewnej. 

Zdjęcia: Karolina Gaweł&Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła