TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:24
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

25-lecie Akcji Katolickiej przy parafii św. Floriana w Pleszewie

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 14:12 22.10.2023

Jubileusz jest czasem podziękowania za to, co było, jest także momentem, w którym chcemy się cieszyć i ofiarować tę radość Bogu. Pragniemy też prosić o Boże Światło byśmy mogli dobrze podjąć to, co jeszcze przed nami - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas mszy św. dziękczynnej za 25 lat działalności Akcji Katolickiej przy parafii św. Floriana w Pleszewie.

U progu Eucharystii głos zabrał ks. kan. Krzysztof Guziałek – proboszcz pleszewskiej parafii pw. św. Floriana:

W homilii biskup Damian Bryl nawiązał do liturgii słowa, próbując tym samym objaśnić zależność między życiem ziemskim a perspektywą Wieczności:

Kaznodzieja, w związku z 25-leciem istnienia pleszewskiego oddziału Akcji Katolickiej, pozwolił sobie na podsumowanie zakresów działalności jej członków:

Pasterz Kościoła Kaliskiego pochylił się nad nauczaniem św. Jana Pawła II wyszczególniając kilka aspektów, które można wdrożyć w życie, należąc do AK, lecz nie tylko. W sposób szczególny rezonowała jedna z płaszczyzn, wpisała się ona bowiem w przeżywany w Kościele Światowy Dzień Misyjny:

Przed zakończeniem mszy św. z ust Danuty Szyszki – prezes Akcji Katolickiej działającej przy parafii św. Floriana w Pleszewie – wybrzmiały podziękowania. Na ręce bp Damiana Bryla i ks. kan. Krzysztofa Guziałka zostały również złożone kwiaty.

Pleszewski oddział Akcji Katolickiej powołał do istnienia śp. ks. kan. Józef Maciołek. Został on utworzony na strukturach byłej Parafialnej Rady Duszpastersko-Synodalnej, która działała przy parafii św. Floriana w Pleszewie.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła