TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Anicety, Klary, Rudolfina 18 Kwietnia 2024, 03:04
Dziś 1°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

27 marca w Kaliszu odbędzie się Noc Konfesjonałów

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 08:32 27.03.2024

Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego (Wj 3,7) - pod takim hasłem 27 marca 2024 r., w sześciu świątyniach w Kaliszu, kapłani do późnych godzin wieczornych będą posługiwali w konfesjonałach w ramach tzw. Nocy Konfesjonałów.

 

 

Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać w godz. 19.00-23.00 w kościołach: katedrze św. Mikołaja (ul. Kanonicka), Narodowym Sanktuarium św. Józefa (pl. św. Józefa), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego – kościele ojców jezuitów (ul. Stawiszyńska), kościele Opatrzności Bożej (ul. Polna), kościele św. Ap. Piotra i Pawła (Plac Bohaterów Westerplatte).

Noc Konfesjonałów to działanie skierowane szczególnie do tych, którzy pracują do późna, żyją w zabieganiu, do powracających z pracy za granicą, ale także do wszystkich, którzy w atmosferze ciszy i spokoju będą mogli zatrzymać się i skorzystać z tego specjalnego czasu spowiedzi, by w ten sposób duchowo przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

Kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach z Sakramentem Pojednania. W tym samym czasie w świątyniach będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła