TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kryspiny, Norberta, Sabiny 05 Grudnia 2022, 23:18
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Szukaj w serwisie

27 nowych lektorów w diecezji kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:21 21.11.2021

Gdyby nie wy, drodzy rodzicie, nie byłoby tutaj waszych synów, którzy za chwilę zostaną lektorami. Dziękujemy za to, że Wasze rodziny stają się domowymi kościołami - mówił ks. prał. Zbigniew Cieślak, wikariusz biskupi ds. administracyjnych i proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim podczas pobłogosławienia 27 ministrantów diecezji kaliskiej do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym.

Msza św. była sprawowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.

Na początku słowa powitania wypowiedział ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza:

W homilii ks. prał. Zbigniew Cieślak wyraził wdzięczność wobec rodziców ministrantów, którzy w swoich rodzinach tworzą domowe kościoły:

Kaznodzieja przypomniał słowa św. Pawła, który mówił, że wiara rodzi się słuchania i zauważył, jak ważny jest przekaż Bożego Słowa:

Wikariusz biskupi ds. administracyjnych zachęcał do odpowiedniego przygotowania przed proklamacją Słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym:

Odwołując się czytań mszalnych mówiących o przemijalności tego świata, kaznodzieja zachęcał do zaangażowania i dawania pięknego świadectwa o Chrystusie:

Przed końcowym błogosławieństwem, nowi lektorzy wypowiedzieli słowa podziękowania:

Ministranci, którzy zostali lektorami wcześniej wzięli udział w weekendowych zajęciach z formacji liturgicznej, wewnętrznej, biblijnej i fonetycznej.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli rodzice i najbliżsi ministrantów, którzy zostali ustanowieni lektorami. Mszę św. koncelebrował ks. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, jego zastępca - ks. Mateusz Paprocki oraz przybyli kapłani.

Tekst, zdjęcia, audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła