TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Maja 2024, 16:03
Dziś 16°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

28. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap diecezjalny

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:45 18.04.2024

39 osób zmierzyło się w diecezjalnym etapie 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Trójka najlepszych będzie reprezentować diecezję kaliską na ogólnopolskim etapie w Niepokalanowie.

W tym roku zakres merytoryczny obejmował Księgę Sędziów oraz Dzieje Apostolskie.

Diecezjalny etap 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej rozpoczął się od Nabożeństwa Słowa Bożego, które miało miejsce w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, które poprowadził ks. dr Krzysztof Kowalik:

 

Ks. Kowalik zauważył, że w konkursie biblijnym ważna jest znajomość treści, która staje się punktem wyjścia:

 

Dalej biblista wskazywał na pewne niebezpieczeństwo:

 

Pierwszy etapem konkursu był test, który składał się z pytań wyboru i tzw. otwartych.

Uczetnicy podzielili się swoją reflekcją na temat przygotowania do konkursu oraz wrażeniemi z etapu dziecezjalnego:

 

Redakcję Radia Rodzina odwiedzili uczniowie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie, którzy także podzielili się z nami swoim wrażeniami konkursowymi:

Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący ks. dr Krzysztof Kowalik, Marian Rybicki oraz Barbara Kaczmarek wyłoniła 7 osób, które w drugim etapie konkursu, czyli części ustnej, odpowiadały na wybrane zestawy pytań.

Tym sposobem wyłoniono troje najlepszych: Szymona Karolewkiego z V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu, Nikolę Baniak z I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie oraz Alana Stachowiaka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim, którzy będą reprezentować diecezję kaliską w zmaganiach ogólnopolskich 10-11 czerwca 2024 roku w Niepokalanowie.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Diecezjalny etap 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. 

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła