TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 04:55
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

300 lat temu konsekrowano Kościół pw. Świętej Trójcy w Bolesławcu

Maria Cieślak Maria Cieślak 17:10 08.10.2023

Dbajmy o to, aby ten piękny kościół był miejscem pięknych spotkań - mówił biskup kaliski Damian Bryl w bolesławieckim kościele parafialnym. Kościół pw. Świętej Trójcy w Bolesławcu obchodzi w tym roku jubileusz trzechsetlecia konsekracji.

Uroczystości jubileuszowe połączone z odpustowymi – ku czci Matki Bożej Różańcowej zgromadziły 8 października 2023 r. bardzo licznie wiernych oraz kapłanów diecezji kaliskiej i pobliskiej archidiecezji częstochowskiej.

Przed Eucharystią o godz. 12. głos zabrał prowadzący misje w parafii ks. Michał ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Nawiązywał on do bogatej historii Bolesławca wspominając moment konsekracji tutejszej świątyni murowanej:

Wszystkich zgromadzonych powitał proboszcz bolesławieckiej parafii, ks. kan. Czesław Parnowski:

W swej homilii bp Damian zaznaczył, że każdy kościół przypomina nieustannie o tym, że Bóg jest blisko nas i jest obecny:

Myśląc o tak długiej historii Bolesławca, a także historii parafii i kościoła parafialnego nie można pominąć aspektu objawiania się Bożego Błogosławieństwa w tej historii:

Na zakończenie modlitwy odmówiona została litania loretańska, a następnie wszyscy zgromadzeni wyszli w procesji eucharystycznej. Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem dokonał pochodzący z parafii  bp Adam Musiałek, sercanin, biskup ordynariusz De Aar w Republice Południowej Afryki.

Z okazji jubileuszu w parafii wydano pamiątkowy biuletyn przedstawiający historię kościoła.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła