TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 03:47
Dziś 1°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

 34. Droga Krzyżowa ulicami Miasta Kalisza

Ks. Artur Filipiak Ks. Artur Filipiak 18:36 18.02.2024

,,Jezus umarł za wszystkich, Jezus kocha każdego człowieka, zależy mu na każdym” – mówił podczas drogi krzyżowej biskup kaliski Damian Bryl.

Tradycyjnie już po raz trzydziesty czwarty ulicami miasta Kalisza przeszładroga krzyżowa. Nabożeństwo rozpoczęło się w Ogrójcuu Ojców Jezuitów, gdzie zgromadzonych wiernych powitał superior o. Janusz Warzocha SJ oraz biskup kaliski Damian Bryl:

Tegoroczne rozważania stacji drogi krzyżowej zostały przygotowane przez Justynę Spruttę z Kaliskiej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Rozważania stacji czytał Lech Wierzbowski, aktor Teatru im Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Tematyka rozważań była poświęcona cierpieniom wynikającym z wojny, osamotnienia i odrzucenia:

Nabożeństwu przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, uczestniczyli także księża posługujący w kaliskich parafiach oraz siostry zakonne i klerycy wraz z przełożonymi z etapu propedeutycznego:

Droga krzyżowa rozpoczynała się i zakończyła w Ogrójcu u oo. Jezuitów. O samym wydarzeniu mówił w specjalnym wywiadzie dla Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej o. Janusz Warzocha SJ:

Audio, teskt i zdjęcia: ks. Artur Filipiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła