TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 06:24
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

50. rocznica powstania parafii pw. św. Barbary w Odolanowie

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 16:54 26.06.2022

Dziś dziękujemy Bogu za tę wspólnotę wiary, którą tworzycie razem od 50 lat - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas Mszy Świętej Jubileuszowej, połączonej z Sumą odpustową św. Apostołów Piotra i Pawła w parafii pw. św. Barbary w Odolanowie.

Po liturgicznym pozdrowieniu głos zabrał ks. kan. Tadeusz Kaczmarek – proboszcz parafii pw. św. Barbary w Odolanowie – przypominając historię odolanowskiej świątyni:

U progu homilii bp Damian Bryl odniósł się do liturgii słowa, w sposób szczególny zwracając uwagę na konieczność podejmowania konkretnych decyzji, związanych z podążaniem na drodze wiary:

Kaznodzieja pochylił się również nad wartością wspólnoty parafialnej:

Pasterz Kościoła Kaliskiego zauważył, że odolanowska wspólnota parafialna obfituje w grupy modlitewne, a w związku z tym prosił zgromadzonych w świątyni, by starali się tę wiarę przekazywać z pokolenia na pokolenie:

Przed zakończeniem uroczystej Mszy św. miała miejsce procesja eucharystyczna, po której głos zabrali świeccy przedstawiciele wspólnoty parafialnej pw. św. Barbary w Odolanowie:

W imieniu odolanowskiej społeczności do wiernych zwrócił się także Marian Janicki – Burmistrz Odolanowa:

Uroczysta Eucharystia była także zwieńczeniem czasu Nowenny Jubileuszowej.

W godzinach popołudniowych odbyła się „Basieńkowa Biesiada”, podczas której parafianie i zaproszeni goście mogli kontynuować świętowanie Złotego Jubileuszu.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła