TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 05:14
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

Apel przy Pomniku Jana Pawła II

To miejsce gromadzi nas zawsze, gdy spotkać się chcemy z Janem Pawłem II. Właśnie VII Dzień Papieski, był taką okazją...

...wykorzystało ją wielu Kaliszan i nie tylko, przyszli na Plac Świętego Józefa, by się wspólnie pomodlić, na chwilę zatrzymać, pomyśleć o tym co otrzymaliśmy od Boga w osobie Jana Pawła II. Na modlitwie w Marszu szlakiem papieskim przyszło kilkaset ludzi młodych: Jan Paweł II dla wielu pokoleń młodych był Wychowawcą i jest szansa, że dla tych, którzy dziś jako młodzi szukają wychowawców Sługa Boży stanie się takim poprzez ciągle żywy obraz Jego stylu pracy z młodzieżą i poprzez nauczanie, które pozostawił.
Nie da się odtworzyć atmosfery wczorajszego spotkania przy Pomniku Jana Pawła II. Być może pomogą choć trochę ZDJĘCIA i zamieszczony poniżej zapis dźwiękowy krótkiego rozważania, jakie zgromadzonym na modlitwie zaproponował Ksiądz Biskup Stanisław Napierała.

W kolejnych informacjach napiszemy o wspomnianym Marszu i o Koncercie, który w Kościele garnizonowym w Kaliszu ubogacił wiernych duchowo.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła