TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2023, 06:02
Dziś -3°C
Jutro -3°C
Szukaj w serwisie

Bierzmowanie w Areszcie Śledczym

ks. Grzegorz Mączka ks. Grzegorz Mączka 21:51 06.07.2021

We wtorek, 6 lipca, biskup kaliski Damian Bryl odwiedził Oddział Zewnętrzny w Kaliszu Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim, by podczas mszy św. sprawowanej na terenie jednostki udzielić sakramentu bierzmowania.

Biskupa ordynariusza przywitali mjr Waldemar Zaremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp., i por. Sylwia Strzelec, kierownik Oddziału Zewnętrznego w Kaliszu, a prośbę o udzielenie bierzmowania trzem osadzonym skierował kapelan OZ i proboszcz par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu, ks. kan. Jarosław Kołodziejczak.

W czasie homilii biskup Damian zaprosił obecnych do przyjęcia trzech ważnych prawd związanych z sakramentem bierzmowania.

Boża miłość objawia się w niepozorny sposób w łasce sakramentalnej – kontynuował biskup kaliski mówiąc o kolejnym zadaniu bierzmowania, jakim jest umocnienie w wierze. Następnie celebrans przypomniał o konieczności współpracy z łaską Bożą.

Przed udzieleniem błogosławieństwa biskup Damian Bryl zachęcił raz jeszcze wszystkich uczestników liturgii do odważnego słuchania natchnień Ducha Świętego.

Po zakończonej mszy św. nowobierzmowani ofiarowali biskupowi Damianowi, ks. Szymonowi Rybakowi oraz redakcji naszego radia obrazy namalowane przez jednego ze współwięźniów.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Grzegorz Mączka/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła