TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2022, 00:12
Dziś 21°C
Jutro 28°C
Szukaj w serwisie

Uroczyste poświęcenie kościoła św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie

Adam Szymański Adam Szymański 14:13 13.06.2022

- Niech ten kościół będzie miejscem pięknej modlitwy, miejscem umocnienia, przebaczenia i nabierania ducha, aby żyć wiarą na co dzień, także poza murami tej świątyni – mówił wczoraj biskup kaliski Damian Bryl podczas uroczystego poświęcenia kościoła św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie.

W homilii biskup kaliski podkreślał, że w uroczystość Trójcy Przenajświętszej następuje oddanie nowej świątyni Bogu. – Niech ta budowla przypomina nam, że Pan jest z nami w naszych dolach i niedolach. Ten kościół jest miejscem, w którym doświadczamy Jego obecności, ale jest też miejscem niezwykłego spotkania Jezusa we wspólnocie – powiedział duchowny.

Bp Bryl zachęcał wiernych, aby teraz razem tworzyli wspólnotę. - Zadbajcie, żeby ten piękny kościół nigdy nie był pusty, żeby tych, którzy będą tutaj modlić się było jak najwięcej, a także żeby ta modlitwa nas przemieniała i żebyśmy razem budowali Boże Królestwo – wskazywał hierarcha.

Prosił też wiernych, aby wspierali się wzajemnie i pomagali bliźnim. – Ważne jest, żeby razem wspierać tych, którzy szczególnie potrzebują, którym jest trudno, którzy przybywają do naszej parafii i miejscowości oczekując na naszą pomoc – przekonywał bp Bryl.

Podczas uroczystości Srebrny Pierścień Świętego Józefa otrzymali Jolanta i Krzysztof Zwierz.

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej została ustanowiona 25 grudnia 1997 r. przez ówczesnego biskupa kaliskiego Stanisława Napierałę, który 23 maja 1999 r. poświęcił nowo wybudowaną kaplicę.

Budowę kościoła rozpoczęto 27 czerwca 2003 roku. 4 maja 2015 r. biskup kaliski Edward Janiak poświęcił mury nowego kościoła i wmurował kamień węgielny, który został poświęcony w Rzymie 5 listopada 1997 r. przez papieża Jana Pawła II. Pierwszym proboszczem parafii był ks. kan. Jacek Pochanke. Od 2013 r. proboszczem jest ks. kan. Piotr Kowalek.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła